כתיבת תוכן לילדים – דורשת בקיאות בתכנים המקובלים

כאשר אנו מדברים על כתיבת תוכן לילדים בפרט לגיל הרך יש להבין תחילה את עולמם ולהכיר את השפה שהם מדברים.

 

כתיבת תוכן לגיל הצעיר דורשת תוכנה נוספת מכותב התוכן והיא בקיאות בתכנים המקובלים בעולם זה והתעדכנות שוטפת בדמויות החדשות הצצות מעת לעת בתוכניות טלוויזיה וסיפורים.

 

כתיבת תוכן לילדים היא מלאכה שאינה מתאימה לכל אחד משום שיש צורך בלהתחבר לעולם זה מעבר להכרתו גרידא.

 

הכרת העולם הילדותי לכשעצמה אינה מספקת כדי להנגיש תוכן מעניין ומסקרן לגיל הרך. על כותב התוכן אף להתחבר לעולם הילדותי וממש לדבר את השפה הנהוגה בעולם זה.

 

הנגשת תוכן לגיל הרך שאין בו חיבור וסיקרון יהיה תוכן משעמם ולא מעניין.

 

פחות מילים יותר תוכן חזותי:

 

בכתיבת תוכן לגיל הרך חשוב לזכור כי מטרתנו למשוך את הילד ולסקרן אותו במידע שאנו מעוניינים להעביר לו. תוכן מילולי ללא אלמנטים נוספים על אף שיהיה מעניין ביותר ומושך ספק אם יסקרן את הילד אם לא נוסיף לו תמונה או ציור שימחישו את הנאמר.

 

תוכן חזותי יכול להיות הוספת תמונה אמיתית או מצוירת. חשוב שהתמונה או הסרטון יהיה קשורים לנושא המועבר ואף יעבירו בעצמם מסר לילד.

 

 

תוכן לילדים במחשב - חותם המילה

 

 

על התוכן החזותי להיות צבעוני כך שיצוד את עינו של הילד ויסקרן אותו מספיק כדי ללמוד את המסר המועבר דרכו.

 

סקרנות היא מילת המפתח:

 

מעבר לכללי הכתיבה הרגילים הקיימים בכתיבת תוכן הרי שבכתיבה לילדים קיימים מספר כלים בסיסים נוספים שיש לעמוד בהם בכדי להנגיש תוכן מוצלח ומסקרן לגיל הרך.

 

יש לזכור כי סבלנותו של ילד אינה כשל אדם מבוגר ולכן על מנת שנוכל להשאיר את הילד קשוב לתוכן שלנו יש לשמור באופן רציף על סקרנותו והתעניינותו. לצורך כתיבה מסקרנת יש להקפיד על הכללים הבאים.

 

 1. כיתוב באותיות גדולות ומודגשות. כתיבה באותיות גדולות וברורות לא יעייפו את הילד ויגרמו לו להמשיך לקרוא ולספוג את התוכן. כתיבה באותיות קטנות תגרום לילד להתעייף מהר ולנטוש את הסיפור או המאמר שהנגשנו לו.
 2. רווח מספיק בין השורות ופיזור התוכן על גבי מספר עמודים רבים. בעוד מאמרי מחקר וספרות שונים נוטים להיות צפופים ללא רווחים מספקים הרי שכתיבה לילדים צריכה להיות מרווחת בצורה בולטת והבלטת השורות באופן לא שוויני כך שצורת הכתיבה לא תהפוך למשעממת בעיניי הקורא.
 3. הוספת תמונה או ציור ליד כל פסקה ופסקה כך שהמסר יועבר לילד באמצעות תוכן ויזואלי מעניין. כך למשל אם ברצוננו לכתוב סיפור על יציאת מצריים וקריעת ים סוף יש להוסיף לצד התוכן המילולי ציור קטן המדמה את קריעת ים סוף ובני ישראל החוצים אותו.

 

איזה תכנים קיימים לילדים:

 

לילדים בדומה למבוגרים עולם משלהם הכולל תכנים, רעיונות וסיפורים. לרוב כשמדברים על תכנים לילדים באופן מידי חושבים על סיפורים או סרטים מצוירים אך האמת כי תכנים לילדים קיימים גם במאמרים ומידע הקיים ברשת בדיוק בדומה לנו המבוגרים.

 

החוכמה בכתיבת תוכן לילדים הוא להתאים את השפה והרעיון לעולמם של הילדים ולהנגיש להם את המסר המתבקש בדיוק כפי שנרצה לעשות למבוגרים.

 

אין תשובה חד משמעית לשאלה איזה תוכן ניתן לעלות לגיל הרך והדבר משתנה בהתאם לגיל והצורך.

 

הצורך בין הכרת עולם הילדים והחיבור לו הוא דבר הכרחי:

 

כפי שצוין קודם לכן הקשר בין הכרת עולם הגיל הרך לבין החיבור לו הוא קשר הכרחי ונחוץ אשר בלעדיו ספק אם תעניין הכתיבה את הקורא. בפרט אצל ילדים עלינו לוודא כי עירונו תם נמשכת לאורך כל העברת התוכן והוא אינם משתעממים ומאבדים ריכוז.

 

הכרת עולם זה בשילוב חיבור אליו היא תכונה שאיננה קיימת אצל כל כותבי התוכן ולעתים אנו נראה כתיבה לגיל הרך אשר לא בהכרח מתאימה לו בסגנונה או באופן בו הונגשה.

 

בדיוק בגלל נושא זה קיימת חשיבות גדולה בבחירת כותב התוכן ובחינת ניסיונו בהנגשת תוכן לילדים והגיל הרך.

 

חברת חותם המילה שמה דגש על כתיבת תוכן מעניין ומסקרן המתאים לגיל הרך ולילדים בכלל תוך דגש על חיבור לעולם זה. בחברתנו נמצאים כותבי תוכן הבקיאים בעולם ייחודי זה אשר הוכשרו על ידנו לערוך כתיבה מעניינת ומסקרנת המתאימה לכל שכבות הנוער וצרכיו.

מוזמנים לקרוא גם על >> כתיבת תוכן לרופא שיניים. וגם >> כתיבת תוכן למגזר החרדי.

 

יש לכם אתר לעסק ואינכם רוצים להתעסק בכתיבה! תנו לנו לעשות את העבודה של כתיבת תוכן לעסקים קטנים וגדולים.

אתם מוזמנים להיכנס לחנות שלנו ולבחור את סוג התוכן שאתם צרכים.

למעבר לרכישת המוצר

החל מ-
150
מילים
60 ₪ (לפני מע"מ)
החל מ-
250
מילים
67.50 ₪ (לפני מע"מ)
החל מ-
150
מילים
40.50 ₪ (לפני מע"מ)
החל מ-
250
מילים
75 ₪ (לפני מע"מ)
החל מ-
150
מילים
22.50 ₪ (לפני מע"מ)
החל מ-
250
מילים
75 ₪ (לפני מע"מ)
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
0
  0
  העגלה שלך
  נקה עגלהחזור לקניה
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   Unavailable Coupons
   gw7nygym Get 20% off
   Default Elementor CSS
   Default WooCommerce Styling
   Side Cart Plugin CSS

   סל הקניות שלך ריק כרגע.

   חזור לחנות

   דילוג לתוכן