כתיבת תיאורי תמונות וההשפעה על אתר האינטרנט

תיאור נכון של התמונה באתר האינטרנט לא רק שימחיש נכונה את המסר המועבר באמצעות התמונה אלא אף יעזור לנו לקדם בצורה מקצועית ביטויי מפתח שאנו חפצים בהם.

 

לעיתים, אנו מזלזלים בתיאור נכון של התמונות המועלות באתר האינטרנט שלנו ואיננו  מודעים לצורך בתיאור התמונה באופן חד ומקצועי.

 

תיאור ALT לתמונה - חותם המילה

למה משמש תיאור תמונה?

 

תיאור תמונה הוא למעשה תיאור מילולי המסביר את המסר שמועבר בתמונה. באמצעות התוכן המילולי יעביר כותב התוכן את התוכן הקיים בתמונה ויתאר אותה הכי קרוב למציאות.

 

כתיבת תוכן המתאר תמונה נועדה בעיקר לאנשים לקויי ראיה ונועדה להמחיש להם את מה שאין ביכולתם לראות.

בכתיבת תיאור תמונה קיימת חשיבות עצומה לתאר הכי מדויק שניתן את התמונה כך שהמסר שיעבור לגולש לא רק יהיה מדיוק ומקצועי אלא יגרום לגוגל לדרג את אתרכם גבוה וכאתר איכותי.

 

עשה ואל תעשה בכתיבת תיאור תמונה:

 

כאשר אנו ניגשים למלאכת תיאור תמונה עלינו לזכור כי מדובר בפעולה האמורה להמחיש תמונה על כל פרטיה ומשכך עלינו לפעול במשנה זהירות על מנת להבטיח כי כל הפרטים הקטנים יבואו לידי ביטוי בכתיבה.

 

 • אין צורך לציין כי מדובר בתמונה. לעיתים קרובות כותבי תוכן פותחים את תיאור התמונה בתיאור העובדה כי מדובר בתמונה. פרט זה אינו רלוונטי שכן הגולש ידוע שמדובר בתמונה. מעבר לכך, לרוב, בכתיבת תיאור תמונה כל מילה חשובה שכן אנו נשאף ליצור טקסט קצר ותמציתי כך שהוספת מילים מיותרת היא דבר לא נחוץ. ציון העובדה כי מדובר בתמונה רלוונטי אך ורק כאשר אנו מבקשים לציין הבדלים בין תיאורים שונים הקיימים בתוך התמונה עצמה כך שלגולש יהיה ברור כי מדובר בשני תכנים.
 • תארו בקצרה ובדיוק. היות והעברת התוכן מיועד לאנשים לקויי ראיה אין צורך להעמיס בתוכן שכן אנו נרצה להעביר את המסר בצורה מדויקת וקולעת לגולש ולא להציף אותו במלל שישעמם אותו.
 • שימוש נכון במילות מפתח. היות והטקסט שברצוננו להעביר בתיאור התמונה יהיה קצר עלינו לוודא כי השימוש במילות מפתח נעשה נכון כך שתיאור הטקסט יעזור לנו לקדם את האתר שלנו בדירוגו בגוגל.

מוזמנים לקרוא גם על >> כתיבת תיאור מוצר. וגם >> הפקות תוכן ויזואלי (וידאו).

 

פרטים שחשוב לתאר בתמונה:

 

היות ותיאור התמונה יש בו כדי להביא את הגולש הכי קרוב לתוכן הקיים בה הרי שיש להקפיד על מספר כללים חשובים

 

 • תיאור הבעות הפנים של האנשים הקיימים בתמונה. צחוק או עצב, כעס או שמחה אלו רגשות היכולות להעביר לגולש את האווירה הכללית שהתמונה מכילה.
 • תארו את מספר האנשים והשתייכותם. ככל ומדובר בבני משפחה יש לציין כי מדובר בבני משפחה (אב ואם, ילדים וכו’). ציון פרט זה יכול לכוון את הגולש למשמעות הקיימת בתמונה.
 • תיאור המקום בו צולמה התמונה. ככל ומדובר בתמונה שצולמה בים יש לתאר כי התמונה צולמה בים. אם רואים שקיעה וגלים בתמונה יש לתאר אף זאת. תיאור הרקע הכללי של התמונה יוכל לצייר במוחו של הגולש תמונה חילופית לתמונה המוארת.
 • תיאור חפצים שיש בתמונה. ככל ויש שלוחן וכסאות יש לתאר זאת. במקרה ורואים אדם היושב בחוף הים על כיסא שמש יש גם לתאר זאת. תיאור נכון יגרום להעברת תוכן התמונה בצורה מדויקת ביותר.
 • תיאור פרטים לא שגרתיים בתמונה. לעיתים המסר התבקש מועבר דווקא באמצעות פרטים לא שגרתיים בתמונה. ככל וקיים פרט לא שגרתי בתמונה יש לוודא כי גם הוא מתואר בצורה הולמת ומדויקת.

 

תיאור מדויק של תמונה יהיה קצר ומקצועי:

 

היות ומרבית בני האדם אינם מנוסים בכתיבת תיאור תמונה הרי שיש לזכור כי זהו דבר הדורש ניסיון וידע.

 

מלבד תיאור התמונה הרי שבכתיבה עצמה אנו ננסה לקדם ביטויי מפתח שאנו חפצים בהם וכן כמובן להעביר את המסר בצורה הכי ברורה שניתן.

קידום ביטויי מפתח דורש ניסיון ועבודה נכונה. שימוש מוגזם בביטוים כאלה לא רק שלא יעשה את העבודה כפי שאנו רוצים אלא יגרום לגוגל להפחית מערכנו.

 

מסיבה זו יש צורך בשימוש נכון בתיאור תמונה אשר ישקלל כתיבה נכונה ומדויקת ומאידך קידום האתר באמצעות שימוש נכון בביטוי מפתח.

מוזמנים לקרוא עוד על >> כתיבת עמוד אודות לאתר אינטרנט וגם >> כתיבת תוכן לאתרי תיירות

 

למעבר לרכישת המוצר

החל מ-
150
מילים
60 ₪ (לפני מע"מ)
החל מ-
250
מילים
67.50 ₪ (לפני מע"מ)
החל מ-
150
מילים
40.50 ₪ (לפני מע"מ)
החל מ-
250
מילים
75 ₪ (לפני מע"מ)
החל מ-
150
מילים
22.50 ₪ (לפני מע"מ)
החל מ-
250
מילים
75 ₪ (לפני מע"מ)
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
0
  0
  העגלה שלך
  נקה עגלהחזור לקניה
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   Unavailable Coupons
   gw7nygym Get 20% off
   Default Elementor CSS
   Default WooCommerce Styling
   Side Cart Plugin CSS

   סל הקניות שלך ריק כרגע.

   חזור לחנות

   דילוג לתוכן